Найменування установи, в якій проводився внутрішній аудит24250279
Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Тема аудитуАудит ефективності планування і виконання Комплексної міської цільової програми сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку на 2019-2022 роки та результатів її виконання, управління бюджетними коштами
Вид аудитуПозаплановий
Якщо планова: № пукнту та дата плану
(і) автор доручення (ПІБ, посада)Київського міського голови Кличка В.В.
(іі) номер і дата доручення15990
Цілі внутрішнього аудитуОцінка діяльності Департаменту промисловості та розвитку підприємництва щодо ефективності планування і виконання Комплексної міської цільової програми сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку на 2019-2022 роки та результатів її виконання, управління бюджетними коштами ступеня виконання та досягнення цілей, завдань, планів і вимог, управління активами та джерела їх формування, тощо з метою надання висновків та рекомендацій, направлених на удосконалення зазначених аспектів діяльності.
Об’єкт внутрішнього аудитуДіяльність Департаменту промисловості та розвитку підприємництва щодо ефективності планування і виконання Комплексної міської цільової програми сприяння розвитку підприємництва, промисловості та споживчого ринку на 2019-2022 роки та результатів її виконання, управління бюджетними коштами ступеня виконання та досягнення цілей, завдань, планів і вимог, управління активами та джерела їх формування.
Період, за який проводився аудит01/01/2019 - 07/01/2022
Початок аудиту26.07.2022
Планове закінчення12.09.2022
Копія підписаного звіту та рекомендації
Робочі документи залучених експертів
Заперечення
Копія підписаних висновків на заперечення
Інші листи та документи
Суть порушень (проблем)Результати дослідження засвідчили, що Комплексна програма не виконується у запланованих обсягах та терміни. Заходи, які вживалися протягом 2019-2022 виявились недостатніми для її виконання, що, відповідно, привело до ситуації, коли планові заходи не виконувались в середньому на 76 % (або 31 із 41 заходів), при цьому результативні показники в середньому не досягнуті у 90 % випадках (191 із 225 показників).
Загалом виконання заходів Комплексної програми, що фінансувалися з бюджету, практично звелося до виконання двох завдань однієї з трьох підпрограм, а саме фінансово-кредитної підтримки малого та середнього підприємництва, шляхом часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами або кредитними лініями з бюджету міста Києва, що надаються банками-партнерами або уповноваженими банками та популяризації фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва шляхом підготовки буклетів. Поза увагою залишилося виконання заходів підпрограм за напрямками промисловості та споживчого ринку.
Відмічається також, що одночасно з недостатністю дієвості застосованих управлінських механізмів з боку Департаменту, як на стадіях підготовки Комплексної програми так і в ході її виконання, на ситуацію, що склалася, вплинули серед іншого обмежувальні заходи щодо запобігання виникненню і поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та встановлений правовий режим воєнного стану в Україні з 24.02.2022.
План заходів
За результатами аудиту Департамент промисловості та розвитку підприємництва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Ризикова сфера (гіпотеза аудиту) Висновок (результат) аудиту/доказова база Рекомендовані заходи Відповід. виконавці Очікуваний результат Термін виконання Результати врахування рекомендацій Економічний ефект, тис грн
Фінансовий Економічний Враховано - зміст