Найменування установи, в якій проводився внутрішній аудит40918711
Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Тема аудитуОцінка діяльності установи щодо ефективності функціонування системи внутрішнього контролю, ступеня виконання і досягнення цілей, визначених у стратегічних та річних планах, ефективності виконання міської цільової програми "Електронна столиця" на 2012-2018 роки, ефективності проведення державних закупівель, а також ризиків, які негативно впливають на виконання функцій і завдань установи
Вид аудитуПлановий
Якщо планова: № пукнту та дата плану1
11/07/2017
(і) автор доручення (ПІБ, посада)
(іі) номер і дата доручення
Цілі внутрішнього аудитуОцінка діяльності Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій та підпорядкованих йому комунальних підприємств щодо ефективності функціонування системи внутрішнього контролю, ступеня виконання і досягнення цілей, визначених у стратегічних та річних планах, ефективності виконання заходів комплексної міської цільової програми «Електронна столиця» на 2012 – 2018 роки, ефективності проведення державних закупівель, ризиків, які негативно впливають на виконання заходів зазначеної програми, а також, розробка рекомендацій та пропозицій, направлених на покращення показників ефективності виконання Програми та ефективного використання бюджетних коштів тощо.
Об’єкт внутрішнього аудитуДіяльність Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій та підпорядкованих йому комунальних підприємств «Інформатика», «Київтелесервіс» та «Головний інформаційно-обчислювальний центр» щодо ефективності виконання заходів комплексної міської цільової програми «Електронна столиця» на 2012 – 2018 роки.
Період, за який проводився аудит01/01/2012 - 12/26/2017
Початок аудиту27.12.2017
Планове закінчення01.03.2018
Копія підписаного звіту та рекомендації
Робочі документи залучених експертів
Заперечення
Копія підписаних висновків на заперечення
Інші листи та документи
Суть порушень (проблем)1. Обладнання для створення комплексних систем відеоспостереження закуповувалося через ряд підприємств-посередників, які в свою чергу імпортували від нерезидента компанії «Hangzhou Hikvision Technology Co., Ltd» (Китай), при цьому, найбільше зростання ціни товару по ланцюгу постачання спостерігається в основному на етапі безпосередньої реалізації КП «Інформатика» (в окремих випадках до 108%), внаслідок чого вартість створених у 2017 році систем відеоспостереження безпідставно здорожчала на 16064,17 тис. грн. (або в середньому 42,4%).
2. При здійсненні закупівлі обладнання для створення, оновлення, модернізації та дооснащення комплексних систем відеоспостереження прийнято і оплачено роботи з монтажу окремого обладнання, які фактично не виконувались, чим завдано фінансових втрат бюджету міста Києва у загальній сумі 2679,8 тис. грн.
3. Встановлено нестачу частини обладнання, придбаного для створення, оновлення комплексних систем відеоспостереження та переданого на відповідальне зберігання, в кількості 1320 од. загальною вартістю 1644,75 тис. грн.
4. Придбано волоконно-оптичний кабель за необґрунтовано завищеною ціною, що призвело до зайвого витрачання бюджетних коштів (розрахунково) на суму 2728,94 тис. грн.
5. Проведено оплату послуг з технічного обслуговування обладнання та підключення мереж підрозділів, які не були змонтовані та запущені в експлуатацію, що призвело до фінансових втрат бюджетних коштів на загальну суму 953,54 тис. грн.
План заходів
За результатами аудиту Департамент інформаційно-комунікаційних технологій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
Ризикова сфера (гіпотеза аудиту) Висновок (результат) аудиту/доказова база Рекомендовані заходи Відповід. виконавці Очікуваний результат Термін виконання Результати врахування рекомендацій Економічний ефект, тис грн
Фінансовий Економічний Враховано - зміст